Skip to content
Menu
Menu

PSK atakuje hranicu 200-tisíc podaných vakcín

Očkovacia služba Prešovského samosprávneho kraja (PSK) má za sebou ďalší očkovací týždeň. Počas neho zrealizovala očkovanie proti koronavírusu jednodávkovou vakcínou Janssen, a to bez nutnosti registrácie, na piatich rôznych miestach. Očkovala v dvoch obchodných centrách, vo veľkokapacitnom centre, priamo v obci aj z ulice, pričom za päť očkovacích dní podala záujemcom vyše 700 proticovidových vakcín.

Výjazdová očkovacia služba prešovskej župy začala uplynulý týždeň očkovať v stredu 6. októbra záujemcov bez nutnosti registrácie tentoraz v priestoroch Mestskej knižnice na Mierovej ulici v Medzilaborciach. Pre vakcínu Janssen, aplikovanú na počkanie si do knižnice prišlo spolu 61 ľudí.

O dva dni neskôr, v piatok 8. októbra, sa mobilná jednotka PSK presunula na očkovanie v obci Fričovce, kde sa vakcinácia realizovala v súčinnosti s miestnou samosprávou. Do zasadačky obecného úradu prišlo 82 záujemcov, pričom väčšinu z nich tvorili obyvatelia marginalizovaných komunít.

Počas víkendu, konkrétne v sobotu 9. októbra, kraj znovu otvoril jedno zo svojich veľkokapacitných očkovacích centier. Do SOŠ technickej na Volgogradskej ulici v Prešove sa proti koronavírusu prišlo zavakcinovať 237 ľudí.

V Prešove pokračovalo očkovanie aj v nedeľu 10. októbra, a to v priestoroch obchodného centra Eperia Shopping Mall na Sídlisku Sekčov. V čase od 10.00 do 18.00 hod. si na druhé poschodie obchodného centra prišlo pre vakcínu 200 ľudí. V tento víkendový deň sa tiež zrealizovalo očkovanie v obchodnom centre MAX na Dlhých Honoch v Poprade. Jednodávkovou vakcínou Janssen tu bolo v priebehu ôsmich hodín zaočkovaných 123 ľudí.

Prešovská župa uplynulý očkovací týždeň podala spolu 703 vakcín proti novému koronavírusu, pričom celkovo ich už aplikovala 199 144. Najbližšie bude očkovať v utorok 12.10. v Lučivnej a Štrbe, kde by sa malo prvou dávkou vakcíny zaočkovať spolu 100 ľudí. V stredu 13.10. pokračuje očkovanie v obciach Bijacovce a Spišské Bystré, v ktorých budú mať mobilné očkovacie tímy PSK k dispozícii 100 jednodávkových vakcín proti koronavírusu. Cez víkend je naplánované ďalšie očkovanie v obchodných centrách, a to v nedeľu 17.10. tak v Prešove, ako aj v Poprade.

Daša Jeleňová
hovorkyňa PSK