Skip to content
Menu
Menu

Súd odmietol odpor Prešova voči firme Matijka

(ako) – Banskobystrický súd už rozhodol vo veci platobného rozkazu za búranie bytovky na Mukačevskej ulici. Neskoro podaný odpor mesta Prešov zamietol, avšak rozhodnutie ešte nie je právoplatné.

Spoločnosť Matijka, s. r. o., doručila mestu Prešov dve faktúry súvisiace so záchrannými prácami na Mukačevskej ulici celkovo za 1 018 481,98 eura, prvú v sume 803 405,49 eura a druhú na 215 076,49 eura.

Znalecký posudok však uznal nižšie náklady a na základe toho radnica rozhodla, že rozdiel 237 452,90 eur neuznáva. Firma Matijka je po verdikte súdu o krok bližšie k získaniu všetkých fakturovaných peňazí.

Kto zaplatí škodu 270-tisíc eur?

Ak platobný rozkaz nadobudne právoplatnosť, vznikne škoda 270-tisíc eur, vrátane súdnych poplatkov. Kto ju uhradí? To je otázka, ktorou by sa malo vedenie mesta zaoberať. Poslanecký klub Nezávislí kandidáti, Spolu-občianska demokracia a Šanca vyzval ešte v septembri primátorku Andreu Turčanovú, aby  vyvodila z celej situácie konkrétne dôsledky. Vyzvali ju tiež, aby zvážila svoje ďalšie zotrvanie vo funkcii.

Primátorka sa vtedy vyjadrila tak, že vinu za neskoro podaný podaný odpor majú zamestnanci úradu, lebo neprevzali poštu včas. Traja za to dostali výpovede. Nevylúčila, že vzniknutú škodu budú vymáhať práve od nich.

Foto: V. Zamborský

Komunálne voľby 2022 - Platená inzercia

PaedDr. Patrik Tomič MBA