Skip to content
Menu
Menu

Tunel Bikoš slávnostne prerazia vo štvrtok

(pv) – Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal o tom informoval na sociálnej sieti.

„Pri slávnostnom začatí prác na tuneli Bikoš pri Prešove som povedal, že práce stihneme za rok. Počas sviatočného aktu, ako je starým baníckym zvykom, posvätili sošku svätej Barbory a zároveň ju osadili medzi dve tunelové rúry. Nie som poverčivý, ale ctím si banícku históriu. Barbora dáva na chlapov v tuneli dobrý pozor a stavba išla ako po masle. Vyskúšal som si tvrdú drinu v tomto tuneli na vlastnej koži. Teraz prišiel deň, keď Bikoš slávnostne prerazíme. Už vo štvrtok 27. mája budem osobne pri tom,“ uviedol Doležal.

Raziace práce na tuneli Bikoš, ktorý je súčasťou takmer 4,5 kilometra dlhej rýchlostnej cesty R4 Prešov – severný obchvat, slávnostne začala Národná diaľničná spoločnosť (NDS) 5. júna 2020.

Tunel dlhý 1153 metrov je navrhnutý ako diaľničný dvojrúrový tunel s jednosmernou premávkou.

Po vytesnení osobného a nákladného tranzitu na rýchlostný obchvat sa podľa NDS zlepší dopravná situácia v meste Prešov a rovnako sa zvýši kvalita života obyvateľov tohto mesta.

Zmluvná cena za výstavbu R4 Prešov – severný obchvat je 142,8 milióna eur, termín ukončenia výstavby úseku je marec 2023.