Skip to content
Menu
Menu

V Prešovskom kraji dostane príspevok 333 eur vyše 5 500 detí

Prečítať článok

(pv) – V pôsobnosti prešovského Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR), pod ktorý patria okresy Prešov a Sabinov, bude v auguste jednorázový príspevok vyplatený 280 rodinám so 793 deťmi.

Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny v Prešovskom kraji eviduje celkovo 5 595 nezaopatrených detí, ktorých rodina si uplatnila v období od marca 2020 do apríla 2021 nárok na hmotnú núdzu. Tie podporia spomenutým príspevkom 333 eur na jedno dieťa.

„Pravdepodobne v októbri budeme pokračovať ďalšími rodinami, to bude ten 200-eurový príspevok,“ uviedol počas návštevy prešovského ÚPSVaR minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak.

ÚPSVaR v Prešove eviduje aktuálne v rámci svojej pôsobnosti mieru nezamestnanosti 9,17 percenta. V Prešovskom kraji je to 12,11 percenta.

„Počítali sme s tým, že na východe Slovenska bude nezamestnanosť o trošku vyššia preto, lebo nám pribúda ponuka nových pracovných miest, ale väčšinou vznikajú v priemyselných podnikoch na západnom a strednom Slovensku. Preto sa budeme snažiť tým, ktorí by mali záujem dochádzať za prácou, prispieť na cestovanie alebo pomôcť nejakým spôsobom s úhradou nákladov na ubytovanie na západnom Slovensku,“ povedal Krajniak.

Podľa jeho slov firmy, ktoré potrebujú kvalifikovanejšiu pracovnú silu, sú už teraz ochotné prispievať na cestovanie a ubytovanie.

„Chápem, že niektorí ľudia v Prešovskom kraji z hľadiska rodinnej situácie si nemôžu dovoliť chodiť na týždňovky. Budeme sa snažiť podporovať najmä malé a stredné podniky tu na východnom Slovensku, lebo aktuálne nevieme sľúbiť investora typu veľkej automobilky,“ skonštatoval minister práce Krajniak.