Skip to content
Menu
Menu

Veľká noc so ZSSK: Cestujte komfortne s rýchlymi IC vlakmi

Prečítať článok

  • Dopravca počas veľkonočných sviatkov zvýši kapacitu 20 InterCity vlakov o 28 vozňov
  • Posilnené sú aj IC vlaky z Viedne
  • Najvyťaženejšie IC vlaky sú už teraz zarezervované na približne 65 %
  • Zabezpečte si svoj lístok a miestenku vopred cez e-shop ZSSK či aplikáciu Ideme vlakom,

Rýchlo, ekologicky a s garanciou prípoja. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) vám pomôže dopraviť sa na sviatky v maximálnom komforte vlakmi InterCity vďaka ich zvýšenej kapacite. Obsaďte si svoje miesto v najrýchlejšom a najkomfortnejšom spojení medzi Bratislavou a Košicami.

Počas veľkonočných sviatkov dopravca zvýši kapacitu 20 InterCity vlakov o 28 klimatizovaných vozňov. Navýšená kapacita bude od stredy 27. marca do utorka 2. apríla. Pred sviatkami dopravca posilní aj kapacitu IC vlakov z Viedne do Košíc či v opačnom smere. ZSSK odporúča cestujúcim, aby si cestovné lístky zakúpili včas, najvyťaženejšie IC vlaky sú už teraz zarezervované na približne 65 %.

Zásluhou vlajkovej lodi ZSSK sa cestujúci dostanú domov pohodlne a bez zdĺhavého čakania na prestup. To vďaka nadväzujúcim prípojom v kľúčových uzloch. Najrýchlejšie IC vlaky ZSSK prevezú cestujúcich naprieč Slovenskom za približne 4 hodiny a 40 minút. Počas cesty sa o nich postará vlakový personál, v reštauračnom vozni si môžu vychutnať kvalitné služby a chutné jedlo.

Vo vlakoch InterCity je preprava možná len s platným IC cestovným dokladom s miestom. Miestenky ZSSK vám počas Veľkej noci zaručia komfortnú cestu bez stresu a tlačenice. Zažite maximálne pohodlie a príjemnú atmosféru počas celej cesty.

ZSSK taktiež posilní dopravu o 27 vlakov, z toho 5 expresných a 22 rýchlikov. Obsadenosť všetkých najvyťaženejších vlakov počas sviatkov je aktuálne 72 %. Kompletný zoznam posilových vlakov a IC vlakov s extra kapacitou nájdete na webe ZSSK v aktualitách.

ZSSK odporúča cestujúcim, aby si vopred zabezpečili cestovný lístok a miestenku. Môžu tak urobiť online cez e-shop ZSSK, mobilnú aplikáciu Ideme vlakom, alebo SMS lístok. Vďaka tomu sa vyhnú čakaniu v radoch pri pokladniciach.

ZSSK praje všetkým cestujúcim príjemné a pokojné veľkonočné sviatky.

Dominik Drevický
hovorca Železničná spoločnosť Slovensko, a. s.
odbor komunikácie

– – –

ZSSK zabezpečuje osobnú železničnú dopravu na Slovensku. Stopercentným akcionárom ZSSK je Slovenská republika prostredníctvom Ministerstva dopravy SR, ktorá si zmluvne objednáva a platí služby vo verejnom záujme v osobnej železničnej doprave. Prioritnú časť majetku tvoria železničné koľajové vozidlá (rušne, vozne, vlakové súpravy). Spoločnosť vznikla v roku 2005 a je jedným z troch nástupníckych podnikov jednotných železníc (popri Železniciach SR a Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia). 

ZSSK realizuje priemerne 1 723 vlakov denne, z toho 8 IC vlakov, 273 ostatných diaľkových vlakov a 1 442 regionálnych a prímestských spojov. Zastavuje v 705 staniciach a zastávkach, jazdí na linkách po 2 840 kilometroch tratí na Slovensku.