Skip to content
Menu
Menu

Pri akcii Kuriér zadržali päť mužov

(pv) – Ozbrojeným príslušníkom Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) sa podarilo odhaliť nelegálnu výrobňu cigariet. V rámci akcie Kuriér v Košickom kraji zaistili zariadenie na spracovanie a výrobu tabaku, stovky kusov cigariet bez kontrolnej  známky či iných komponentov súvisiacich s trestnou činnosťou.  Škoda na spotrebnej dani z tabaku predstavuje  210 000 eur. Päť osôb je väzobne stíhaných.

Príslušníci KÚFS vykonali minulý týždeň v Košickom kraji prehliadky viacerých bytových a nebytových priestorov. Cieľom akcie s názvom Kuriér bolo zdokumentovať trestnú činnosť v súvislosti s porušovaním Trestného zákona. Kriminalistom sa podarilo zaistiť spolu 2 200 kg tabaku, 1 200 ks cigariet zn. Marlboro bez platnej kontrolnej známky, dve kompletné zariadenia na spracovanie tabaku ako aj vybavenie na výrobu, resp. plnenie cigariet.

V ich rukách skončili mobilné telefóny, SIM karty, USB kľúče, počítače, dve motorové vozidlá, písomnosti a iné komponenty súvisiace s trestnou činnosťou. Našli a zaistili tiež finančnú hotovosť vo výške 34 850 eur a 48 100 českých korún. Počas akcie zadržali sedem osôb slovenskej a poľskej národnosti, päť osôb je väzobne stíhaných. Škoda na spotrebnej dani z tabaku bola vyčíslená na 210 000 eur. 

KÚFS počas výkonu akcie zistil na mieste aj ďalšie porušenia zákona mimo svojej vecnej príslušnosti. Odstúpil ich na riešenie príslušným orgánom.

Foto: Finančná správa