Skip to content
Menu
Menu

Dolinková ani Šimkovičová nebudú odvolané, tvrdí Tomáš. Podľa Majerského však vidíme, ako sa zdravotníctvo rúca

Prečítať článok

12.5.2024 (SITA.sk) – Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD), ako aj ministerka kultúry Martina Šimkovičová (SNS), majú plnú dôveru vládnej koalície vrátane predsedu vlády Roberta Fica a nebudú v parlamente odvolané.

V diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS to vyhlásil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš (Hlas-SD) s tým, že obe ministerky budú pokračovať vo svojich pozíciách.

„Verejnosť chce vidieť pracujúcu vládu, ťah na bránu a toto všetci vo vláde vrátane pani Dolinkovej a Šimkovičovej robíme,“ skonštatoval Tomáš.

Predseda KDH Milan Majerský v tejto súvislosti poukázal na to, že premiér Fico neprišiel na mimoriadnu schôdzu parlamentu, aby sa zastal Dolinkovej, hoci, napríklad, v prípade ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka tak urobil.

„Ľudia čakajú, že sa naplní aj program politickej strany Hlas, kde hovorili, že postavia zdravotníctvo na nohy. Zatiaľ vidíme, že zdravotníctvo sa rúca,“ povedal Majerský.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Ministerka kultúry SR, Ministerka zdravotníctva SR, Odvolanie z funkcie, predseda KDH
Zdroj: SITA.sk – Dolinková ani Šimkovičová nebudú odvolané, tvrdí Tomáš. Podľa Majerského však vidíme, ako sa zdravotníctvo rúca © SITA Všetky práva vyhradené.