Skip to content
Menu
Menu

Sme šokovaní, kam až zašla názorová nevraživosť medzi ľuďmi. Poľnohospodári a potravinári ostro odsúdili útok na premiéra Fica

Prečítať článok

16.5.2024 (SITA.sk) – Poľnohospodári a potravinári ostro odsudzujú útok na predsedu vlády SR, ktorý je útokom na princípy demokracie a zároveň obrovskou ľudskou tragédiou. Uviedla to Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) vo svojom stanovisku.

„Akýkoľvek rozdielny politický názor, akékoľvek rozdielne zmýšľanie v našich rodinách, firmách a na verejnosti vieme a musíme vedieť povedať slušne s rešpektom voči našim oponentom. Sme šokovaní, kam až zašla názorová nevraživosť medzi ľuďmi. Včerajšia udalosť sa nemala stať,“ uviedol Emil Macho, predseda SPPK s tým, že Robertovi Ficovi prajú skoré zotavenie.

Komora doplnila, že spoločnosti zároveň praje menej osočovania, nevraživosti a bezdôvodnej kritiky, na čom by mal pracovať každý jeden z nás.

SPPK zároveň dodala, že je mimoriadne znepokojená z medializovaných informácií, podľa ktorých sa mal útočník údajne nachádzať aj pred poľnohospodárskym družstvom v Dolnej Krupej počas aprílového výjazdového rokovania vlády SR. Kabinet na tomto mieste diskutoval aj o agropotravinárskych témach.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Streľba na premiéra Roberta Fica (fotografie)

Viac k témam: Predseda vlády, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej
Zdroj: SITA.sk – Sme šokovaní, kam až zašla názorová nevraživosť medzi ľuďmi. Poľnohospodári a potravinári ostro odsúdili útok na premiéra Fica © SITA Všetky práva vyhradené.