Skip to content
Menu
Menu

Železnice do aplikácie Ideme vlakom pridali novinky

Do ostrej prevádzky bola nasadená aktualizovaná verzia mobilnej aplikácie ZSSK Ideme vlakom, ktorá obsahuje nové funkcionality. Ide o nákup medzinárodných dokladov a rezervácií vrátane špeciálnych ponúk, ako je EUROPA EXPRES do Rakúska, Maďarska, ČR, Poľska, Švajčiarska a Nemecka, EUROPA STANDARD a EUROPA REGIONAL (MPS) Česká republika a EURegio WIEN TICKET. Funkcia „Obľúbení cestujúci“ – pridanie cestujúcich medzi obľúbených je možné vykonať v kroku „Pridanie cestujúceho“ kliknutím na ikonu hviezdičky po vyplnení jednotlivých údajov o zákazníkovi. Po výbere spojenia sa zákazníkovi kliknutím na tlačidlo s hviezdičkou zobrazia cestujúci, ktorí boli pridaní do „Obľúbených cestujúcich“.

Súčasne boli nasadením novej verzie vyriešené viaceré bugy – oprava problému s odhlasovaním, zrýchlenie inicializácie aplikácie, ako aj iné drobné opravy a vylepšenia.

Pre správne fungovanie aplikácie Ideme vlakom je optimálne mať nainštalovanú jej najaktuálnejšiu verziu (Android: 1.4.0, IOS: 1.3.0, Huawei: 1.4.0). Ak aj napriek tomu niekto nájde opakovane chybu, autori aplikácie prosia zaslať jej čo najpresnejší popis na adresu ma.podpora@slovakrail.sk.

Ak je k dispozícii viacero taríf, zobrazia sa po kliknutí na Zobraziť viac možností.
Funkcia obľúbení cestujúci urýchli proces nákupu cestovných lístkov cez aplikáciu.
Po vyhľadaní konkrétneho spojenia si cestujúci môžu vybrať z ponuky lístkov (ak sú pre daný spoj k dispozícii).
V novej verzii aplikácie je možné pridať cestujúceho do obľúbených (s hviezdičkou).

Rok 2023 bude z pohľadu najazdených vlakokilometrov za posledné roky rekordný. ZSSK totiž plánuje odjazdiť viac ako 37 mil. vlkm a vypraviť 644-tisíc vlakov. Oproti roku 2014 ide o takmer 25 %-ný nárast pri počte vypravených vlakov a cca 21 %-ný nárast v počte vlakokilmetrov. Viac vlakov bude jazdiť najmä na linke Ex 6xx Bratislava – Košice, v okolí hlavného mesta Bratislava a krajských miest Trnava, Žilina, Košice a Prešov.

Cestujúci, ktorí si zakúpia lístok na IC vlak cez zákaznícke konto ZSSK ID na www.zssk.sk alebo v mobilnej aplikácii IDeme vlakom, majú k dispozícii SUPERGARANCIU. Teda vrátenie cestovného pri meškaní IC vlaku v ich cieľovej stanici z akéhokoľvek dôvodu. Viac o podmienkach SUPERGARANCIE nájdete na našej webovej stránke  www.zssk.sk/supergarancia/.

Tomáš Kováč,
hovorca ZSSK